6.1 C
Warszawa
wtorek, 20 lutego, 2024

SILBO

Polski producent opakowań giętkich ze specjalizacją w opakowaniach o podwyższonych walorach ekologicznych: kompostowalnych, monomateriałowych, bez plastiku, pochodzących z recyklingu i przeznaczonych do ponownego przetworzenia. Produkuje opakowania przede wszystkim do żywności, ale też do produktów przemysłowych.

Park maszynowy SILBO jest jednym z najnowocześniejszych w Europie

Firma działa od niemal 25 lat i dostarcza opakowania w całej Europie oraz USA. Wyróżnia się globalną siecią kontrahentów i uznanymi rekomendacjami. Posiada własną nowoczesną drukarnię fleksograficzną i jako pierwsza w Europie zaczęła stosować druk tylko i wyłącznie na bazie bezrozpuszczalnikowych farb wodnych, w tym na wszelkiego rodzaju foliach, zyskując status lidera.

SILBO jest autorem wielu innowacyjnych rozwiązań w opakowaniach

Silbo wypracowało uznane na świecie certyfikaty, potwierdzające wysokie standardy produkcji oraz ekologiczną misję firmy, m.in.: OK Home Compost , BPI, BRCGS, DIN Industrial Compostable, OK Biobased, FSC, PEFC. Firma uzyskała branżowe nagrody: Silver Innovation Award oraz Art of Packaging.

SILBO stosuje jako jeden z nielicznych, wybiórcze nakładanie klejów wodnych w warstwach zgrzewalnych i jako pierwszy wprowadził na światowy rynek opakowania o statusie „zero plastiku”, łącząc w opakowaniach na warzywa i owoce, papier z organiczną siatką lnianą. Jest autorem linii opakowań Mr Paper, która została zaprojektowana, by efektywnie zastępować konwencjonalne opakowania plastikowe – papierowymi.

Właścicielem i założycielem SILBO jest Marcin Śpiewok, konsekwentnie realizujący strategię firmy, opierającą się na ekologii, niezmiennie wysokiej jakości, innowacyjnych projektach i długofalowym planowaniu.

Zapraszamy do współpracy


Marcin Śpiewok gościem podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA
Marcin Śpiewok i Marta Paprocka gośćmi podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA
Relacja z Warszatów Flekso…

SILBO Sp. z o.o.
ul. Wygoda 12,
44-240 Żory
Tel.: 0048 32 422 96 10

WWW, WWW, e-mail

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych