GRAW

Firma GRAW jest dystrybutorem wielu światowych firm z branży fleksograficznej, współpracującą także z drukarniami w zakresie rotograwiury i offsetu. Od 25 lat zaopatrujemy naszych klientów w wysokiej jakości materiały eksploatacyjne oraz urządzenia i maszyny światowej klasy producentów zarówno z zakresu wąskiej, szerokiej wstęgi, a także tektury falistej. Od 2018 roku GRAW zajmuje się także sprzedażą maszyn drukarskich.

Ćwierć wieku pracy z klientami, wiele spotkań przy maszynach, wiele szkoleń i prelekcji na forach, seminariach i konferencjach branżowych uczyniło pracowników firmy prawdziwymi ekspertami i miłośnikami branży poligraficznej. Dzięki swojemu doświadczeniu od lat pomagamy rozwiązywać problemy w drukarniach w całej Polsce, rozpoznając potrzeby, doradzając w doborze optymalnych parametrów druku oraz materiałów eksploatacyjnych. Wciąż poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, testujemy je i po sprawdzeniu wdrażamy na rynek, aby polskie drukarnie mogły działać coraz lepiej, efektywniej i ekonomiczniej.

Produkty:

 • listwy raklowe stalowe Swedev i tworzywowe Flexoconcepts,
 • wałki i tuleje rastrowe (ceramiczne i chromowe) oraz ich regenerację,
 • wałki powietrzne i gumowe,
 • tuleje drukowe,
 • skuteczne środki chemiczne do czyszczenia, mycia i pielęgnacji,
 • urządzenia myjące,
 • komory raklowe i uszczelniacze,
 • taśmy montażowe,
 • urządzenia do inspekcji druku,
 • urządzenia pomocnicze,
 • systemy komorowe i obiegu farbowego,
 • dyspensery farbowe,
 • maszyny drukujące fleksograficzne,
 • maszyny drukujące w technologii suchego offsetu.

Czyszczenie laserowe

Czyszczenie laserowe jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla powierzchni rastrowych metodą czyszczenia. Poza tym jest to metoda przyjazną dla środowiska ze względu na to, że nie wymaga użycia wody, ani substancji chemicznych, jest energooszczędna i nie wytwarza żadnych odpadów. Od 2014 roku czyścimy wałki i tuleje rastrowe skutecznie, bezpiecznie i szybko w zakresie wąskiej i szerokiej wstęgi oraz tektury falistej. Jesteśmy w posiadaniu, jako jedyni w kraju, laserowego systemu mobilnego pozwalającego udać się do drukarni klienta w umówionym terminie i wykonać czyszczenie w maszynie lub poza nią.

Czyszczenie chemiczne

Oferujemy mycie chemiczne z wykorzystaniem indywidualnie dopasowanych środków chemicznych serii Recyl oraz myjki ciśnieniowej, co znacznie skraca proces czyszczenia. Poza tym wykonujemy usługę mycia zespołów farbowych „na gorąco”, przy wykorzystaniu specjalistycznego płynu podgrzanego do temperatury 40 – 60°C. Odpowiednio dobrane środki chemiczne są w stanie usunąć pozostałości farb i lakierów każdego rodzaju. Poza skutecznością i szybkim czasem usługi jesteśmy w stanie sprostać warunkom Klienta w zakresie ekologii, bowiem stosowane przez nas środki chemiczne ulegają biodegradacji.

Doradztwo i serwis

W zakresie maszyn i urządzeń serwisujemy w szerokim zakresie każde urządzenie wprowadzone na rynek. Jesteśmy świadomi kosztów przestojów produkcyjnych u naszych klientów i dlatego reagujemy i usuwamy usterki, dokonujemy regulacji, pouczamy, szkolimy nowych operatorów bezzwłocznie, nawet z dnia na dzień.

W przypadkach wymagających serwisu producenta włączamy się aktywnie w ten proces, czego skutkiem jest szybki przyjazd serwisanta i usunięcie usterki.

Posiadany wysokiej jakości i precyzji sprzęt kontrolny daje nam możliwość dokonywania inspekcji wałków rastrowych i oceniania ich kondycji i przydatności do dalszej produkcji bądź regeneracji, czyszczenia lub wskazania konieczności zakupu nowego wałka.


Dane kontaktowe:

GRAW Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 2
95-035 Ozorków
+48 42 718 21 21

e-mail, WWW

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych